بازی

آموزش گرفتن کد بکاپ اکانت جیمیل

آموزش گرفتن بکاپ

 

 

 

 

آموزش گرفتن کد بک آپ جیمیل برای سفارش بازی

در این مقاله قصد داریم شما را نحوه گرفتن کد بک آپ جیمیل آشنا کنیم. پس با کاپیتان جم همراه باشید.

برای سفارش بسیاری از بازی ها از جمله کلش آف کلنز، پانجی، فری فایر و … نیاز است شما کد بک آپ جیمیل خود را در قسمت اطلاعات وارد کنید در غیر این صورت سفارش شما با تأخیر انجام می شود.

بسیاری از عزیزان هنگام بک آپ گرفتن از اکانت جیمیل خود دچار مشکل می شوند و یا نمی دانند که مراحل آن به چه صورت است؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به زبان ساده به شما بگوییم باید چه مراحلی را طی کنید.

قدم اول برای گرفتن کد بک آپ، داشتن یک فیلتر شکن خوب و قوی است که موقع بک آپ گرفتن، با ارور مواجه نشوید.

در قدم دوم، بعد از روشن کردن فیلتر شکن لازم است که ابتدا تایید دو مرحله ای جیمیل خود را فعال کنید که با این کار تقریبا 99% راه را رفته اید (قسمت سخت ماجرا همین فعال کردن تایید دو مرحله ای است) و بعد از آن تنها گرفتن کد بک آپ می ماند.

چگونه تایید دو مرحله ای اکانت جیمیل را فعال کنیم؟

وارد تنظیمات گوشی خود شوید

تنظیمات

روی گزینه Google کلیک کنید.

بعد از کلیک بر روی گزینه Google وارد صفحه ای می شوید که ابتدای صفحه اکانت جیمیل شما نمایش داده شده است و اگر بخواهید، می توانید روی جیمیل خود کلیک کرده و اکانت دیگری را برای گرفتن کد بک آپ انتخاب کنید.

تنظیمات

دیده شده که در قسمت تنظیمات برخی از دستگاه ها گزینه Google وجود ندارد. اگر دستگاه شما نیز فاقد این گزینه است می توانید وارد گوگل کروم خود شوید و از قسمت بالای صفحه روی سه نقطه کلیک و سپس گزینه Setting (تنظیمات) را انتخاب کنید.

 

بعد از آنکه اکانت جیمیل خود را انتخاب کردید، روی گزینهManage your Google Account (مدیریت حساب Google) کلیک می کنید.
تنظیمات 2

بعد از کلیک بر روی این گزینه، شما وارد صفحه ای می شوید. دقت کنید که شما الان در سربرگ Home (صفحه اصلی) هستید.

تنظیمات4

حال بر روی سربرگ Security (امنیت) کلیک کنید.

تنظیمات 3

سپس شما باید در این قسمت، بر روی گزینه 2-Step Verification (درستی سنجی 2 مرحله ای) کلیک کنید.

تنظیمات5

بعد از کلیک روی گزینه ذکر شده، شما وارد صفحه ای می شوید که یکسری توضیحات دارد. انتهای صفحه، بر روی گزینه Get Started (شروع به کار) کلیک کنید.

تنظیمات 6

بعد از کلیک بر روی گزینه ذکر شده شما وارد صفحه ای می شوید که لازم است رمز اکانت جیمیل خود را در کادر آن وارد کرده و سپس بر روی گزینه Next (بعدی) کلیک کنید.

بعد از آن شما وارد صفحه ای می شوید که مشخصات دستگاه شما را ذکر کرده است. در پایین صفحه بر روی گزینه Continue (ادامه) کلیک می کنید.

 

اکنون صفحه ای برای شما باز می شود که می توانید به دو روش، تایید دو مرحله ای خود را فعال کنید. یکی آنها روش Text message (پیام نوشتاری) و دیگری نیز روش Phone call (تماس تلفنی) می باشد.

ساده ترین روش، روش اول هست. در روش اول شما شماره خود را وارد کرده و سپس بر روی گزینه Next (بعدی) کلیک کرده و منتظر ارسال کد می مانید.

 زمانی که پیامک برایتان ارسال شد، کد داخل پیامک را وارد کرده و بر روی گزینه Next (بعدی) کلیک می کنید.

 سپس گزینه Turn on (روشن کردن) را انتخاب می کنید

سپس وارد صفحه ای می شوید که به شما اعلام می کند تایید دو مرحله ای اکانت شما فعال شده است. نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که باید حواستان باشد که بر روی گزینه Turn off (خاموش) کلیک نکنید زیرا تایید دو مرحله ای برای امنیت اکانت شما ضروری است(درواقع باعث می شود امنیت اکانت شما بالاتر برود و هیچکس نتواند به راحتی وارد اکانت شما شود)؛ اما با کلیک بر روی این گزینه، تایید دو مرحله ای شما غیرفعال می شود.

 

اکنون نوبت گرفتن کد بک آپ است.

صفحه که برای ما باز شده است را پایین می آوریم. بر روی فلش کنار گزینه Backup codes که آیکون هواپیما دارد کلیک می کنیم. بدانید که بعد از کلیک بر روی این گزینه باید چند لحظه منتظر بمانید تا صفحه برای شما باز شود.

 هنگامی که صفحه برایتان باز شد رمز خود را وارد کرده و بر روی گزینه Next (بعدی) کلیک می کنید.

با این کار شما وارد بخش کدهای بک آپ شده اید. بر روی گزینه Get backup codes کلیک کنید.

حال وارد صفحه ای شده اید که 10 کد هشت رقمی برایتان نمایش داده شده است که این کدها، همان کدهای بک آپ جیمیل شما هستند.

لازم به ذکر است که زمانی که می خواهید از سایت سفارش بدید، لازم است تنها یک یا دو مورد از این 10 کد را در قسمت کدهای بک آپ وارد کنید (اگر سفارش شما با اطلاعات است)؛ یا اگر می خواهید پیوی و به صورت کارت به کارت خرید کنید، بعد از واریز مبلغ، یک یا دو مورد از این کدها را برایشان ارسال کنید تا سفارش شما ثبت شود.

همچنین دقت کنید که بعد از انجام هر سفارش (بعد از استفاده از هر کد)، برای سفارش های بعدی لازم است که مجددا (با کلیک بر روی گزینه مشخص شده در تصویر زیر) کد بک آپ بگیرید و از کدهای جدید برای سفارش های جدید استفاده کنید، تا سفارش شما اشتباه نشود و یا به تأخیر نیافتد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.